Regionalni centar kompetentnosti (RCK) Panonika

Potpisan ugovor vrijedan čak 49.345.376,16 milijuna kuna u sklopu poziva na dostavu projektnih prijedloga - Uspostava regionalnih centara kompetentnosti u strukovnom obrazovanju.

Više...

U sklopu poziva na dostavu projektnih prijedloga "Uspostava infrastrukture regionalnih centara kompetentnosti u strukovnom obrazovanju kao podrška procesu reforme strukovnog obrazovanja i osposobljavanja" 5.10.2020. potpisali smo ugovor vrijedan 30.000.000,00 kuna bespovratnih sredstava za Uspostavu infrastrukture RCK Panonika.

Zlato za učenike iz Zlatne doline na Kongresu pekarstva, slastičarstva i mlinarstva

Autor: Tonka Šarić, 4. 6. 2019.

U sklopu 19. Kongresa pekarstva, slastičarstva i mlinarstva u Varaždinu organizirano je ocjenjivanje radova učenika srednjih pekarskih i prehrambenih škola  na temu izrade suvenira kao pekarskog proizvoda. Zlatnu medalju osvojile su učenice 3.d razreda zanimanja prehrambeni tehničar Matea Matković i Nikolina Vuk za suvenir  "Fitness kalupaši" s mentoricom Tonkom Šarić mag. ing.univ.spec.

Pod visokim pokroviteljstvom Varaždinske županije i pod stručnim pokroviteljstvom  Prehrambeno biotehnološkog fakulteta Zagreb, okupili su se eminentni predavači na 19.kongresu pekarstva, slastičarstva i mlinarstva "HRVATSKI PEKAR".

Kongresu su nazočili i nastavnice prehrambene grupe predmeta Poljoprivredno prehrambene škole Požega: Tonka Šarić, Tatjana Abramović, Melita Prološčić te učenice 3d razreda. U sklopu kongresa organizirano je ocjenjivanje radova učenika srednjih pekarskih i prehrambenih škola  na temu izrade suvenira u vidu pekarskog proizvoda. Zadatak  učenika bio je  izraditi tradicionalni proizvod s dodanom vrijednošću, u skladu s odlikama suvremenih trendova u prehrani te ga predstaviti u prikladnoj ambalaži koju su sami kreirali.

Posebno povjerenstvo ocjenjivalo je radove učenika srednjih pekarskih i prehrambenih škola prilikom čega je suvenir iz naše škole pod nazivom "Fitnes kalupaš" osvojio zlatnu medalju. Mentorica timu  učenika  koje su predstavljale našu školu i  osvojile zlatnu medalju bila je prof. Tonka Šarić,mag. ing.univ.spec.

Osim eminentnih imena predavača koji su predstavili novosti iz sektora prehrane, ocjenjivanja pekarskih suvenira, na kongresu su bile organizirane vrlo zanimljive i edukativne radionice. Posebno zadovoljstvo bilo je predstavljanje i kušanje izvornih kruhova, peciva i kolača koje su predstavili različiti vrhunski hrvatski proizvođači iz nekoliko hrvatskih županija, ali i proizvođači iz drugih zemalja.

Čestitamo svima nagrađenima, kao i aktivnim sudionicima kongresa.

Upisi 2020./2021.
UDŽBENICI 2020./2021.