Erasmus+

Program Erasmus+ najveći je program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport. Omogućuje stjecanje novih znanja, iskustava i vještina u odgoju i obrazovanju.

Ciljevi su ovakve mobilnosti: jačanje ključnih kompetencija i transverzalnih vještina učenjem stranih jezika i digitalnih vještina; podupiranje razvoja vještina potrebnih za određeni posao na sadašnjem i budućem tržištu rada; razmjena najboljih primjera iz prakse i poticanje primjene novih i inovativnih pedagoških metoda i tehnologija; podupiranje stručnog usavršavanja učenika i nastavnika u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju.

Učenici strukovnih zanimanja koji sudjeluju u projektu Erasmus+ steći će uvid u svoju profesiju, upoznati nove tehnologije, mjere i postupke poduzetničkog i odgovornog poslovanja, unaprijediti znanje engleskog jezika, razviti timski duh i europske vrijednosti.

Sve o Erasmus+ programu Europske unije pročitajte  ovdje

Ponukani dosadašnjim iskustvima mobilnosti u Portugalu i Sloveniji, odlučili smo nastaviti s ovim vrlo vrijednim projektom te nam je odobren projekt “Ready 2 go green”, broj: 2023-1-HR01-KA122-VET-000147430, OID: E10002100.

Projektni tim koji čine Marija Mršo Rajić, dipl. ing., Mirela Višaticki, dipl. ing. i koordinatorica projekta Kristina Gajić, dipl. ing. osmislio je suradnju i provedbu projekta u dvjema europskim zemljama, Španjolskoj i Portugalu. U projektu će sudjelovati 30 učenika strukovnih zanimanja Poljoprivredno – prehrambene škole Požega. Tijekom 12 dana (od 3. ožujka do 16. ožujka 2024. godine) 14 će učenika boraviti u Portugalu, a 16 učenika u Španjolskoj.

Nastavnice Katarina Džalto, dipl. ing. i Tonka Šarić, dipl. ing. pratit će učenike koji sudjeluju u mobilnosti u Portugalu (Braga). 10 učenika smjera prehrambeni tehničar dio su programa “Food Technician“, a 4 učenika smjera mehaničar poljoprivredne mehanizacije dio su programa “Mechanic of Agriculture“.

Nastavnice Mirela Višaticki, dipl. ing. i Ivona Bećirović, dipl. ing. pratit će učenike koji sudjeluju u mobilnosti u Španjolskoj (Ubed). 6 učenika smjera agroturistički tehničar dio su programa “Individual Training Agritourism Technician“, a 10 učenika smjera agrotehničar dio su programa “Agrotechnician“.

Autor teksta: koordinatorica Kristina Gajić, dipl. ing.

Sve novosti i objave o aktivnostima ERASMUS+ pratite ovdje