GODINA NASTAVE

RAZREDNIH ODJELA

ZANIMANJA

O školi

Poljoprivredno-prehrambena škola, Požega, smještena je u gradu Požegi na adresi Ratarnička ulica 3. Škola u svojem vlasništvu posjeduje oko 1600 m² prostora koji je namijenjen obrazovanju učenika. U tijeku je rekonstrukcija, adaptacija i dogradnja Poljoprivredno-prehrambene škole u sklupu projekta „Uspostava infrastrukture RCK Panonika“ te se za nastavu koristi dio prostorija i učionica Poljoprivredno-prehrambene škole, Tehničke škole te učionice Obrtničke škole.

Škola obrazuje učenike u 9 različitih zanimanja u smjerovima poljoprivrede, prehrane i strojarstva. Od 2018. godine škola postaje Regionalni centar kompetentnosti Panonika čime se stvaraju neophodni programski i kadrovski uvjeti koji će unaprijediti mogućnosti za učenje temeljeno na radu i praktičnoj nastavi.

U vlasništvu škole je i plastenik za uzgoj jednoljetnica površine 400 m² kao i suvremeni laboratorij za kemiju i analizu hrane, laboratorij za analizu tla, mikrobiološki laboratorij te školsko gospodarstvo s više od 100 hektara ratarskih površina, voćnjakom, vinogradom, biovrtom, školskim parkom i pekarskim i drugim specijaliziranim praktikumima te s vlastitom poljoprivrednom mehanizacijom.

Glavna zgrada Poljoprivredno-prehrambene škole Požega sagrađena je 1886. godine u historicističkom stilu i to s namjenom korištenja obrazovanja učenika za  poljoprivredna zanimanja. Ovaj je funkcionalni oblik i svrhu gradevina zadržala sve do danas, bez značajnijih građevinskih preinaka. Glavna zgrada Poljoprivredno-prehrambene škole zaštićeni je spomenik kulture te je pod konzervatorskom zaštitom.

Škola je trenutno u adaptaciji i dogradnji nove zgrade kroz projekt Regionalni centar kompetentnosti Panonika.

U dvorišnoj zgradi nalazi se školska knjižnica, sportska dvorana, četiri učionice, dva kabineta i arhiv.

U zgradi školskog gospodarstva nalazi se poljoprivredno skladište, pekarski  praktikum, mehaničarska učionica i radionica.

U podrumu glavne zgrade je i vinski podrum, laboratorij, pripadajuća učionica, prostor za skladištenje, veća višenamjenska prostorija u kojoj su izložene fotografije iz povijesti škole.

Posjetite i: