Školsko gospodarstvo

Škola od svog osnutka posjeduje vlastito poljoprivredno gospodarstvo na kojem obrazuje učenike kroz praktičnu nastavu. Specijalizirani praktikumi, vlastita poljoprivedna mehanizacija, ratarske površine veće od 100 hektara – najveće među poljoprivrednim školama  u Hrvatskoj – omogućavaju kvalitetnu praktičnu edukaciju poljoprivrednih i prehrambenih zanimanja.

Kroz svoju povijest, škola je uzgajala razne vrste žitarica, pa čak i pokuse riže uz rijeku Orljavu, razne domaće životinje: konje, krave, perad, kuniće pa čak ribe i pčele.

Danas se škola na gospodarstvu bavi  ratarstvom, vinogradarstvom i vinarstvom, voćarstvom, uzgojem povrća i cvijeća, proizvodnjom pekarskih proizvoda te različitih prerađevina kao što su džemovi, sokovi, sušeno voće, brašno, melemi, čajevi i slično.