Regionalni centar kompetentnosti (RCK) Panonika

Potpisan ugovor vrijedan čak 49.345.376,16 milijuna kuna u sklopu poziva na dostavu projektnih prijedloga - Uspostava regionalnih centara kompetentnosti u strukovnom obrazovanju.

Više...

U sklopu poziva na dostavu projektnih prijedloga "Uspostava infrastrukture regionalnih centara kompetentnosti u strukovnom obrazovanju kao podrška procesu reforme strukovnog obrazovanja i osposobljavanja" 5.10.2020. potpisali smo ugovor vrijedan 30.000.000,00 kuna bespovratnih sredstava za Uspostavu infrastrukture RCK Panonika.

Dan otvorenih vrata Poljoprivredno-prehrambene škole Požega i Projektni dan na temu Europska unija

Autor: Monika Bonić, 6. 5. 2019.

30. travnja 2019. u našoj školi je održan Dan otvorenih vrata i Projektni dan na temu Europska unija.

Umjesto uobičajene nastave, 30. travnja 2019. godine, u našoj je školi kroz 13 radionica održan projektni dan na temu Europska unija. Nastavnici su uz pomoć učenika održali sljedeće radionice: Pitaj veterinarku, Pogodi odakle sam, Antonia na tajnom zadatku, Talijanski sladoled, Bečka kobasica, Vafli, Europa i sol, Što EU čini za mene - upotreba antibiotika, Selektivni oblici turizma u Požeško-slavonskoj županiji, Utjecaj europskih jezika na hrvatski jezik, Popunjavanje Europass životopisa i sportske igre. Eko centar Latinovac održao je radionice na temu Europske snage solidarnosti, mogućnosti za mlade te način sudjelovanja u programu. Učenici naše škole su u pratnji nastavnika sudjelovali na najmanje tri radionice, a u pauzi između radionica družili su se i zabavljali uz tamburaški sastav škole pod vodstvom profesora Begića te počastili proizvodima iz naše školske pekarnice. Radionice za naše učenike trajale su od 9 do 12 sati.

Uz projektni dan za učenike naše škole održan je i dan otvorenih vrata za učenike osmih razreda osnovnih škola. Učenici osmih razreda posjetili su našu školu u pratnji svojih nastavnika u vremenu od 9 do 15 sati. Kroz kratko predavanje upoznali su se s obrazovnim programima u koje će Poljoprivredno-prehrambena škola Požega upisivati učenike u 1. razred iduće školske godine, prednostima obrazovanja u strukovnim programima i mogućnošću dobivanja stipendija ukoliko upišu našu školu. Posjetili su i sudjelovali u radionicama koje su se održavale u školskim laboratorijima (kemijski, analitički, mikrobiološki i pedološki laboratorij), prehrambeno-procesnom praktikumu i učionicama, školsku pekarnicu, plastenik s cvijećem, mehaničarsku radionicu itd. Predstavljen im je i Erasmus+ projekt (Agromobility) u okviru kojeg je realizirana mobilnost naših učenika u Bragu u Portugalu.

Iz medija:

Upisi 2020./2021.