Suradnja s Fakultetom agrobiotehničkih znanosti

Autor: Ankica Pavlović, 10. 5. 2019.

Suradnja s Fakultetom agrobiotehničkih znanosti u Osijeku nastavlja se i ove školske godine.

Učenici svih četvrtih razreda naše škole su  14. prosinca posjetili  22. Smotru Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Učenicima, budućim studentima predstavili su se osječki fakulteti i odjeli, Akademija, Studentski centar i Studentski zbor te su dobili informacije o mogućnostima nastavka školovanja. Tom prilikom su na Poljoprivrednom i Prehrambeno tehnološkom fakultetu organizirane  zanimljive radionice, predavanjima i izložbe.

Učenici  prvih, drugih i trećih razreda, agrotehničari, agroturistički tehničari i poljoprivredni tehničari fitofarmaceuti, 12. travnja posjetili su 17. Festival znanosti i 8. „Dane otvorenih vrata Fakulteta agrobiotehničkih znanosti Osijek“.

Boje  tla, Boje mijenjaš, kameleon nisi, što si?, Boja svinjskog mesa, Modrozelene alge u vodi za navodnjavanje, Obojena ljepota: Zašto je rajčica crvena, banana žuta, a salata zelena? Fluorescencija u prirodi i znanosti, nazivi su samo nekih od mnoštva predavanja, radionica, izložbi i postera organiziranih u sklopu ovogodišnjeg Festivala znanosti na temu ‘‘Boje‘‘. Glavni cilj  ovog posjeta je približavanje znanstvenog rada Fakulteta i motiviranje učenika  na istraživanje i stjecanje novih znanja.