PREDSTAVLJENI PROJEKTI RCK NASTAVNIČKOM VIJEĆU POLJOPRIVREDNO-PREHRAMBENE ŠKOLE

Autor: Marija Mršo-Rajić, 18. 8. 2021.

Dana 18. 8. 2021. godine u prostorijama Poljoprivredno-prehrambene škole Požega održana je sjednica Nastavničkog vijeća uz prisustvo županice Požeško-slavonske županije gđe. Anotnije Jozić te zamjenika županice gosp. Ferdinanda Trohe.

Na održanoj sjednici nastavnike se upoznalo s projektima Uspostava Regionalnog centra kompetentnosti Panonika i Uspostava infrastrukture Regionalnog centra kompetentnosti Panonika koje trenutno provodi Poljoprivredno-prehrambena škola Požega uz tehničku pomoć Regionalnog koordinatora razvoja Požeško-slavonske županije (PANORA).

Prisutnim nastavnicima i ravnateljici škole obratila se i županica gđa. Antonija Jozić sa željom za uspješan početak nove školske godine. Istaknula je važnost projekata za budućnost Poljoprivredno-prehrambene škole Požega i okružja u kojem djeluje te naglasila kako je zajednička suradnja svih sudionika projekata ključ uspjeha.

Navedeni projekti omogućit će neophodnu infrastruktura za RCK Panonika, a kako bi se stvorili prostorno tehnički uvjeti koji će omogućiti aktivniju praktičnu obuku za učenike, nastavnike i zaposlenike te uspostavu organizacijskih, programskih i kadrovskih uvjeta za unapređenje mogućnosti temeljenog na radu s učenicima i odraslim polaznicima strukovnog obrazovanja u poljoprivredi.

Regionalni centar kompetentnosti Panonika zamišljen je kao centar izvrsnosti u kojem se stječu najsuvremenija znanja na području poljoprivrede primjenjiva u praksi i utječu na tehničko-tehnološki razvoj poljoprivredne proizvodnje, opću konkurentnost poljoprivrednih gospodarstava, poljoprivrednih gospodarstava, razvoj ekološke proizvodnje, kontinentalni agroturizam i ruralni razvoj. Teži doprinositi povećanju konkurentnosti poljoprivrede pružanjem znanja za poljoprivredu zasnovanu na suvremenim tehnologijama i suvremenim metodama uzgoja, obrade i plasmana proizvoda, povećanju kvalitete strukovnog obrazovanja, obrazovanja odraslih i cjeloživotnog učenja.

Više informacija o projektima kao i aktualna događanja potražite na neslužbenoj stranici projekata  www.rckpanonika.info.

Upisi 2022./2023.

« Kolovoz 2022 »