NASTAVA NA DALJINU ZA UČENIKE 2.D, 1.S, 2.S I 3.S RAZREDA

Autor: Monika Bonić, 29. 11. 2020.

Poštovani  učenici i roditelji,

Epidemiološka služba odredila je mjeru samoizolacije za učenike 2.D razreda do 5. prosinca 2020. te učenicima 1.S razreda do 6. prosinca 2020. godine  zbog izloženosti učenika infekciji koronavirusom tijekom boravka u školi. Naime, učenik 1.S i učenik 2.D razreda pozitivni su na koronavirus, odnosno imaju simptome bolesti COVID-19. Samoizolacija je određena i pomoćnici u nastavi i jednoj nastavnici naše škole.

Za učenike 2.D, 1.S, 2.S i 3.S održavat će se  nastava na daljinu putem interneta od 30. studenoga do 4. prosinca 2020. Nastava će se odvijati online prema uobičajenom rasporedu i u realnom vremenu koliko god je to moguće putem platforme MS Teams. Učenicima 2.S i 3.S preporučena je preventivna samoizolacija jer su bili u kontaktu s učenicima 1.S te će zbog toga i oni pratiti nastavu online.

Učenici 2.D, 1.S, 2.S i 3.S razreda se trebaju vratiti na nastavu u školu u ponedjeljak 7. prosinca 2020.

Svi ostali učenici  pohađaju redovnu nastavu u školi.

Učenici koji su u samoizolaciji trebaju se pridržavati sljedećih epidemioloških mjera:

• osoba u samoizolaciji treba biti na kućnoj adresi i odvojena od ostalih ukućana u najvećoj mogućoj mjeri
  • ostali ukućani učenika/ce mogu nastaviti ići na posao ili u školu i obavljati najnužnije obaveze. Ukućani trebaju izbjegavati neobavezna druženja, velika okupljanja (rođendani, svadbe, mise...), posjete starijim osobama, kao i odlaske u zdravstvene ustanove, osim ako je nužno, i u dogovoru s izabranim liječnikom
  • u slučaju da dijete ili netko od ukućana dobije simptome kao što su povišena tjelesna temperatura, malaksalost, bolovi u mišićima i kostima, kašalj, glavobolja, grlobolja, gubitak osjeta okusa i mirisa (mogući su i simptomi od strane probavnog sustava) treba se javiti izabranom liječniku u njegovo radno vrijeme. Liječnik će ga naručiti na testiranje na COVID-19. Ako se pojave simptomi, a do dolaska nalaza testiranja svi ukućani ostaju doma
  • po završetku samoizolacije, pri povratku u uobičajene aktivnosti, osobito je važno pridržavati se mjera za sprječavanje infekcija (fizički razmak, higijena, nošenje maske), a u slučaju pojave bilo kakvih simptoma bolesti ostati kod kuće.

V.d.ravnateljica

Marija Mršo-Rajić, dipl. inž.

Upisi 2020./2021.
UDŽBENICI 2020./2021.