Autor: Marija Mršo-Rajić, 12. 11. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

prema naputku nadležne Epidemiološke službe, preventivno smo u samoizolaciju stavili učenike 2.e i 1.d razreda zbog kontakta s nastavnikom naše škole koji je upućen na testiranje na COVID - 19. Do dolaska rezultata testiranja nastavnika učenicima je izrečena preporuka samoizolacije. Ovisno o rezultatima njegova testiranja, prema potrebi će učenicma biti izrečena službena mjera samoizolacije.

SAMOIZOLACIJA 1.d i 2.e razreda vodit će se od zadnjeg kontakta učenika s nastavnikom, dakle od 11.11.2020. kada je ostvaren zadnji kontakt sa nastavnikom. Učenici se na nastavu u školu trebaju vratiti  u ponedjeljak 23.11.2020. godine.

Nastava za učenike 1.d  i  2.e razreda održavat će se online u stvarnom vremenu putem platforme MS Teams.

Osoba u samoizolaciji treba biti na kućnoj adresi i odvojena od ostalih ukućana u najvećoj mogućoj mjeri.

Ostali ukućani učenika/ce mogu nastaviti ići na posao ili u školu i obavljati najnužnije obaveze. Ukućani trebaju izbjegavati neobavezna druženja, velika okupljanja (rođendani, svadbe, mise...), posjete starijim osobama, kao i odlaske u zdravstvene ustanove, osim ako je nužno, i u dogovoru s izabranim liječnikom.

Najvažnije: u slučaju da dijete ili netko od ukućana dobije simptome kao što su povišena tjelesna temperatura, malaksalost, bolovi u mišićima i kostima, kašalj, glavobolja, grlobolja, gubitak osjeta okusa i mirisa (mogući su i simptomi od strane probavnog sustava) treba se javiti izabranom liječniku u njegovo radno vrijeme te se dalje dijete liječnik naručuje na testiranje na COVID-19. Ako se pojave simptomi, a do dolaska nalaza testiranja svi ukućani ostaju doma. Kako se u školi poštivaju epidemiološke mjere, mala je vjerojatnost da se netko od djece razboli, no mogućnost postoji te poziva na oprez.

Po završetku samoizolacije, pri povratku u uobičajene aktivnosti, osobito je važno pridržavati se mjera za sprječavanje infekcija (fizički razmak, higijena, nošenje maske), a u slučaju pojave bilo kakvih simptoma bolesti ostati kod kuće.

O svim novim informacijama izvjestit ćemo vas na vrijeme putem web stranice škole i ostalih kanala komunikacije.

V.d.ravnateljica

Marija Mršo Rajić