Svečana dodjela svjedodžbi maturantima generacije 2018. /2019.

Autor: Snježana Kanižaj, 29. 6. 2019.

Za toplu obalu djetinjstva bili smo vezani kao čamci dok su nas dobro čuvali stari lanci (A. Dedić).

28. lipnja 2019. godine održana je svečana dodjela svjedodžbi, nagrada i pohvalnica maturantima generacije 2018./2019.

Nakon himne  ravnateljica Marija Grgić pozdravila je maturante i profesore i poručila da su cjeloživotno obrazovanje, fleksibilnost i spremnost na usavršavanje ključni za uspjeh u suvremenom svijetu.  Toplinu i radost u program dodjele unio je školski bend s pjesmom Sin sam zlatnih žitnih polja, a na ozbiljnost i promišljanje naveli su nas maturanti Ivana Vuković i Josip Bišćan odličnom izvedbom pjesama Bilo je nekoć A. B. Šimića i Kazalište snova V. Pavića.  Kroz svečanost programa vješto nas je vodio učenik 2. d razreda Jan Letić, a Gabrijel Dukanović, učenik 4. c razreda, zahvalio se svim profesorima i poručio: „Vi ste nas izgradili, vi ste nam prenijeli svoja znanja i iskustva i tako uklonili brojne prepreke koje nas čekaju u daljnjem radu i obrazovanju. Dali ste nam slobodu i mogućnost da se razvijamo u smjeru koji nam odgovara. Na tome ćemo vam uvijek biti zahvalni.“

I razrednici su se oprostili od svojih maturanata dirljivim riječima. Svim maturantima želimo uspješnu budućnost i poručujemo:

Dragi maturanti, talentirani ste, mladi, pozitivni i snažni. Nalazite se u trenutku kada vam se miješaju osjećaji euforije i straha, ponosa i nesigurnosti, slobode i nespremnosti. Ali niste prvi ni jedini! Svijet se otvara pred vama. Uzmite ga u dlanove i oblikujte ljepšu budućnost za sve nas. Ako se dogodi da ne uspijete do prve, to ne znači da uopće nećete uspjeti. U  moru jednakih i običnih, ostanite unikati. Čestitamo!