Predstavljanje projekta "Povezani cvijećem"

Autor: Anita Bubak, 22. 10. 2012.

Projekt "Horticultural inclusion"/ "Povezani cvijećem".

piše: Jelena Federbar Hak, dipl. iur.

18. 10. 2012. u 10h, u  Poljoprivredno-prehrambenoj  školi Požega,   održana  je prezentacija na početku  provedbe  projekta "Horticultural inclusion"/"Povezani cvijećem".

Sastanku su nazočili predstavnici škole partnera, Srednje škole Stjepana Sulimanca iz Pitomače, kao i predstavnici Požeško-slavonske županije, Ureda državne uprave u Požeško-slavonskoj županiji, Hrvatske obrtničke komore, Regionalne razvojne agencije Požeško-slavonske županije, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, predstavnici medija, te nastavnici i učenici Poljoprivredno-prehrambene škole.

Svrha prezentacije bila je upoznati  javnost, ali i djelatnike škole i učenike  s projektom, te njegovim aktivnostima i ciljevima. Prezentacija  je također bila prigoda,  da ravnatelji  škola  partnera,  svečano potpišu Partnerski sporazum.

Cilj projekta je  popularizacija hortikulture kroz poboljšanje sposobnosti učenika koji se školuju za poljoprivredna zanimanja, kao i promicanje kulture prihvaćanja različitosti i jednakih mogućnosti za sve građane u Požeško-slavonskoj i Virovitičko-podravskoj županiji.

Navedeni cilj će se ostvariti provedbom projektnih aktivnosti, između ostalog, studijskim putovanjem u Nizozemsku i Ludbreg, zatim edukacijama za nastavnike i voditelje praktične nastave, učenike i njihove roditelje.

Jedna od projektnih aktivnosti je i izgradnja plastenika, površine 400m2, koji će ostati u trajnom vlasništvu škole te kao takav omogućiti  nadolazećim generacijama  kvalitetnu naobrazbu.

Kao rezultat rada s učenicima  kroz edukacije i praktičnu nastavu, na kraju projekta biti će  objavljen  priručnik „ Jednogodišnji uzgoj cvijeća u plasteniku“ koji će ostati  učenicima ali i nastavnicima kao sredstvo u daljnjem radu.

Projekt je financiran u sklopu IPA komponente IV - Razvoj ljudskih potencijala -  Program Europske unije za Hrvatsku.

Više o projektu pročitajte ovdje.

Promotivni letak projekta možete preuzeti ovdje.

Montaža plastenika i edukacije

Završen projekt "Povezani cvijećem"