Matea Cindrić – osvojila 2. mjesto na 1. Međunarodnom natjecanju u prigotovljavanju jela u wok-u

Datum objave: 26. travnja 2024.

Naša učenica trećeg razreda, zanimanja, agroturistički tehničar Matea Cindrić osvojila je 2. mjesto na 1. Međunarodnom natjecanju u prigotovljavanju jela u wok-u.

Zanimljivo je da je Matea bila jedina agroturistička tehničarka među učenicima koji se obrazuju za zanimanje kuhar. Mentor joj je bio naš nastavnik kuharstva Anđelko Ledić. Predsjednik ocjenjivačkog suda bio je renomirani hrvatski kuhar Branko Ognjenović.

Natjecanje se održalo u “Zlatnom klasu” u Otrovancu u organizaciji Srednje škole Stjepana Sulimanca Pitomača.

Prvo državno natjecanje u prigotovljavanju jela u wok-u održalo se u dvije kategorije: učenici i profesionalci. U kategoriji “učenici” natjecalo se 12 učenika iz sedam srednjih škola odnosno pet županija, dok se je u kategoriji “profesionalci” natjecalo pet profesionalnih kuhara.

Čestitamo našoj Matei i njenom mentoru!

Foto: A. L