Proljetni sajam u Gudovcu

Datum objave: 15. travnja 2024.

U petak 12. travnja 2024. naše učenice i učenici trećeg i četvrtog razreda, zanimanja agrotehničar te prvog, drugog i trećeg razreda, zanimanja mehaničar poljoprivredne mehanizacije bili su na 25. Proljetnom međunarodnom bjelovarskom sajmu koji se održava na Sajamskom prostoru Gudovac.

U pratnji su im profesorica Kristina Gajić i profesor Robert Matasović te suradnici u nastavi.

Osim poljoprivrede, poljoprivredne mehanizacije, gospodarstva i obrtništva, sajam objedinjuje i tematiku hortikulture i građevinske i komunalne opreme.

Proljetni sajam u Gudovcu u svojoj kategoriji je najveći u Republici Hrvatskoj kako po broju sudionika i zastupljenosti županija i zemalja, tako i po broju posjetitelja i opsegu sklopljenih poslova.

Naša Škola dugi niz godina organizira posjete ovom Sajmu za učenice i učenike poljoprivrednih zanimanja. Nekada su ih vodili naši, sada umirovljeni profesori Simeon Banjanin i Stjepan Hrčka kojima šaljemo pozdrave. Tradiciju odlaska na Sajam u Gudovcu nastavljaju agronomke i agronomi Škole.

Foto: R. M.