> O školi
O školi

Naša škola i nakon više od stoljetne tradicije nastoji biti što suvremenija u odgoju i stručnom osposobljavanju iz područja poljoprivrede i prehrane. U tu svrhu podignut je voćnjak, vinograd, uređen vinski podrum, vinski praktikum, enološki laboratorij, kupljeni plastenici, učila (računala, grafoskopi, traktori, priključni strojevi), namještaj za zbornicu, tajništvo i pet učioničkih namještaja. Nadam se da će svi napori uroditi plodom u smislu bolje osposobljenosti naših učenika za poljoprivrednu i prehrambenu struku.

Škola je uspostavila dobru suradnju s proizvodnim organizacijama kako javnim poduzećima tako i privatnim sektorom, zatim s Gradom i Županijom, te s Poljoprivrednim institutom Osijek. Posebno treba istaći dobru suradnju sa svim poljoprivrednim školama u Republici Hrvatskoj, te poljoprivrednom školom u Wartu (Austrija).

Naša škola imenovana je stručno metodičkim centrom za pet županija istočne Hrvatske za poljoprivrednu struku. Stručna zastupljenost u školi je sto postotna što nam omogućuje rad na unapređenju redovne nastave, slobodnih aktivnosti, izborne i fakultativne nastave, te stručne prakse. Redovito sudjelovanje na županijskim i državnim natjecanjima te nekoliko osvojenih državnih nagrada pokazartelji su da idemo dobrim putem.

Isto tako velik broj učenika koji nastavljaju školovanje na Veleučilištu i fakultetima pokazuju da smo uspjeli razviti ne samo interes već i kvalitetno osposobiti učenike za daljnje školovanje.

Vremenici 2016./2017.

Upisi 2016./2017.