Okupio je 25 sudionika koji su imali priliku sudjelovati u raznovrsnim temama i radionicama. Otvorila ga je voditeljica MŽSV-a, Zvjezdana Bogdan, inženjerka građevine u zvanju savjetnice te istaknula važnost edukacije i umrežavanja u polju poduzetništva, kao i potrebu za očuvanjem tradicije i inovacijama u ruralnim područjima.
Predavanje na temu „Zaboravljene vrste žitarica za nove generacije“, predstavila je Mirela Višaticki, dipl.ing poljoprivrede. Tema je obuhvatila važnost očuvanja starih i rijetkih vrsta žitarica, ali i njihov potencijal u modernoj poljoprivredi i prehrambenoj industriji.
Nikolina Rezo Lucić, magistra primarnog obrazovanja i viša savjetnica za obrazovanje, predstavila je projekt „Suvenir Vallis Aurea“. Navedeni za cilj ima promociju lokalne kulturne baštine kroz proizvodnju suvenira, čime se podržava poduzetništvo i razvoj turizma u Požegi i okolici.
Valentina Stojčević, magistra primarnog obrazovanja, održala je predavanje na temu “RuralSTEM – promocija STEM i jačanje civilnih udruga“, naglasivši važnost STEM obrazovanja u ruralnim sredinama i kako ono može pridonijeti društvenom i ekonomskom razvoju kroz aktiviranje civilnih udruga.
Sudionici skupa imali su priliku sudjelovati i u radionicama koje su bile usmjerene na praktične vještine i kreativne projekte. Tonka Šarić, mag. ing.univ.spec., je u suradnji s Katarinom Džalto, dipl.ing. održala radionicu o primjeni prirodnog kvasca u proizvodnji pekarskih proizvoda. Tako su sudionici naučili kako koristiti prirodni kvasac u pekarskoj industriji i uvidjeli koliko spomenuta tehnika može pridonijeti kvaliteti proizvoda.
Izvrsne savjetnice Ivana Jukić Matijević i Jasmina Radović Jakovljević održale su kreativnu radionicu „Vilinski svijet“, u kojoj su sudionici učili kako izrađivati ukrasne anđele i lutke te tako razvijali vlastitu kreativu i maštu.
Tomislav Banožić, mag. prim.educ., održao je radionicu pod nazivom „Primary school STEM quick projects“, koja je obuhvatila brze STEM projekte za osnovne škole, usmjerene na poticanje znanstvenih i tehničkih vještina kod najmlađih.
Opisani skup pružio je sudionicima brojne korisne informacije i inspirativne ideje te ujedno otvorio prostor za daljnju suradnju i umrežavanje u sektoru poduzetništva.
Tekst i foto: M.V.















