Početak nastavne godine obilježen berbom graševine

Datum objave: 11. rujna 2024.
Kategorije: Aktivnosti | Naslovnica | Vijesti

Drugi dan nastavne godine, naše učenice i učenici poljoprivrednih zanimanja proveli su na Požeškoj gori berući slamnatožute grozdove jedne od najpopularnijih sorti bijelog vina na našem području. Riječ je, naravno o graševini koja je dominantna sorta školskog vinograda.
Tradicija je Škole da u ovom odgovornom poslu u kojemu uvelike ovisi kakvoća budućeg vina, sudjeluju predstavnici Županije. Stoga je u berbi bio i zamjenik županice Ferdinand Troha.
Uz učenice i učenike u berbi su bile profesorice i profesori, stručni suradnici te ravnateljica Škole.
Vinograd Škole na Vranduk prvi puta podignut je daleke 1885. godine, a ponovno 1993. godine. Mnoge generacije učenica i učenika u njemu su stjecale znanja iz vinogradarstva ali i doživljavali lijepe i zanimljive učeničke zgode, priče i anegdote. Vjerujemo da je takvih bilo i danas!

Foto: K. G.