Obilazak radova na staroj i novoj školi

Datum objave: 11. travnja 2024.
Kategorije: Naslovnica | Projekti | Vijesti

Radove su danas obišle požeško-slavonska županica Antonija Jozić sa suradnicama te predstavnice resornog ministarstva.

Uz staru zgradu Ratarnice dograđeno je 1500 kvadrata nove zgrade u koju je smještena multimedijalna dvorana, te praktikumi koji su potrebni za izvođenje nastave u Poljoprivredno-prehrambenoj školi, a u budućnosti će se izvoditi i novi nastavni programi Regionalnog centra kompetentnosti u poljoprivredi Panonika.

Opremanje i izgradnja Regionalnog centra ukupno je vrijedno oko 8 milijuna eura, a sredstva su osigurana iz fondova Europske unije, te dijelom iz proračuna Ministarstva znanosti i obrazovanja i Požeško-slavonske županije.

“Nadamo se da ćemo iduću školsku godinu krenuti u novim prostorima i s novom opremom, ali i potaknuti naše učenike osmih razreda da nam se upišu u našu Školu. Uz to, kao Regionalni centar kompetentnosti u poljoprivredi potaknuti bolju zapošljivost i bolju upisnu politiku sve djece, vezano za poljoprivredu, zeleno i digitalno“, rekla je ravnateljica Marija Mršo Rajić prilikom obilaska radova na adaptaciji i dogradnji Škole.

Iz medija: