Agrotehničari u mikrobiološkom laboratoriju

Datum objave: 6. ožujka 2024.
Kategorije: Erasmus+ | Naslovnica | Projekti

U okviru Erasmus + projekta “Ready 2 go green” naše učenice i učenici, zanimanja agrotehničari ( Klara Krmpotić, Milan Rađenović, Silvana Varga, Luka Mihaljević, Ivan Bajt, Ivan Krmpotić, Antonio Tomić, Jakov Stipić, Ivan Rađenović i Josipa Vasilj) nadograđivati će znanja iz struke u Sevilli u mikrobiološkom laboratoriju poduzeća Cetecal.

Danas im je bio prvi radni dan. Raspoređeni su na svoja radna mjesta te su se upoznali s osnovama rada i opremom u mikrobiološkom laboratoriju.

Već su prvi radni dan prionuli poslu te su krenuli s pripremom za ispitivanje kvalitete vode za ljudsku upotrebu.
Od profesorice Višaticki koja im je u pratnji doznajemo kako su vrlo zadovoljni radnim mjestima. Kaže da im nije težak ni dio poslova sa izračunavanjem koncentracija. Ističe da uživaju te se sami javljaju za obaviti neki od poslova. Peru laboratorijski pribor, spremaju nakon obavljenih zadataka te su puni energije i entuzijazma.

Foto: M. V.