Škola rezidbe u školskom edukativnom voćnjaku

Datum objave: 29. veljače 2024.
Kategorije: Aktivnosti | Naslovnica | Vijesti

Škola rezidbe u školskom edukativnom voćnjaku  održana je 27. veljače 2024. godine s početkom u 10 h. Principe i tehniku rezidbe jabuke i marelice demonstrirao je Tomislav Soldo, dipl. ing. agronomije, viši predavač na Fakultetu turizma i ruralnog razvoja u Požegi. Školi rezidbe prisustvovali su naši učenici zanimanja agrotehničar, agroturistički tehničar te poljoprivredni gospodarstvenik

U školi rezidbe sudjelovala je i ravnateljica Marija Mršo Rajić, dipl .ing. te nastavnici: Ana Kelam, dipl. ing., Ankica Pavlović, dipl. ing., Mirela Višaticki, dipl. ing, Silvija Šipoš Bošnjak, dipl. ing., Kristina Gajić, dipl. ing. te Robert Matasović, dipl .ing.; suradnici u nastavi: Mario Perak, Zdravko Čiček, Franjo Kovač i Stjepan Valešić; uzgajivači i hobisti.

Nakon edukacije, polaznici su se imali priliku primijeniti naučeno uz vođenje demonstratora. Suradnik u nastavi Mario Perak  pokazao je upotrebu električnih škara Felco. Događaj su popratili mediji.

Projekt izradila, organizirala i provela:

Kristina Gajić, dipl.ing.