preskoči na sadržaj

Poljoprivredno-prehrambena škola Požega

Popis lektire

Popis lektire za ČETVEROGODIŠNJE strukovne škole

PRVI RAZRED

  1. Homer: ILIJADA, pjevanje I. i XVI.
  2. Ezop-Jean de la Fontaine: BASNE (po izboru)
  3. Ivana Brlić-Mažuranić: REGOČ
  4. George Orwell: ŽIVOTINJSKA FARMA ili Milan Kundera: ŠALA
  5. Marija Jurić-Zagorka: GRIČKA VJEŠTICA
  6. Slavko Kolar: BREZA ili Vjekoslav Kaleb: GOST
  7. Sofoklo: ANTIGONA
  8. Marin Držić: NOVELA OD STANCA
  9. Biblija: Knjiga Postanka, Knjiga Izlaska, Evanđelje po Ivanu i Psalmi (po izboru)
  10. Homer: ODISEJA (pjevanje L., XIX., XXI.)
  11. Eshil: OKOVANI PROMETEJ
  12. Plaut: TVRDICA (Škrtac)
  13. Dante Alighieri: BOŽANSTVENA KOMEDIJA (Pakao: I. – V.)
  14. Francesco Petrarca: KANCONIJER (L., III., V., XIII.)
  15. Giovanni Boccaccio: DECAMERON (Uvod: 1. dan 1. novela; 2. dan 3. novela)

DRUGI RAZRED

  1. Miguel de Cervantes: DON QUIJOTE (ulomci)
  2. William Shakespeare: HAMLET
  3. Marko Marulić: JUDITA
  4. Petar Zoranić: PLANINE (Otkuda bura ishodi i zač se zove ili Zač se grad Nin zove i gdo ga najpri sazida)
  5. Petar Hektorović: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE (Parvi dan: stih 1. – 20., 497. – 508.; Drugi dan: stih 595. – 685.; Treti dan: stih 1510. – 1532.)
  6. Marin Držić: DUNDO MAROJE
  7. Ivan Gundulić: SUZE SINA RAZMETNOGA, DUBRAVKA I OSMAN (I. 1. – 36.; IV. 345. – 432.; VII. 269. – 308.; VIII. 569. – 592.; IX. 321. – 408.; XI. 1. – 184.; XX. 289. – 376.)
  8. Moliere: MIZANTROP ili UMIŠLJENI BOLESNIK
  9. Carlo Goldoni: KRČMARICA MIRANDOLINA
  10. Johann W. Goethe: PATNJE MLADOG WERTHERA
  11. George G. Byron: PUTOVANJE CHILDEA HAROLDA (ulomak)
  12. Ivan Mažuranić: SMRT SMAIL-AGE ČENGIĆA (Harač i Kob)

TREĆI RAZRED

  1. August Šenoa: ZLATAREVO ZLATO
  2. Honore de Balzac: OTAC GORIOT
  3. Fjodor M. Dostojevski: ZLOČIN I KAZNA
  4. Lav N. Tolstoj: ANA KARENJINA ili USKRSNUĆE
  5. Eugen Kumičić: ZAČUĐENI SVATOVI
  6.  Ksaver Šandor Gjalski: POD STARIM KROVOVIMA (izbor)
  7. Ante Kovačić: U REGISTRATURI
  8.  Josip Kozarac: OPRAVA ili SLAVONSKA ŠUMA
  9. Vjenceslav Novak: POSLJEDNJI STIPANČIĆI
  10.  Henrik Ibsen: LUTKINA KUĆA (Nora) ili HEDDA GABLER
  11. Janko Leskovar: MISAO NA VJEČNOST
  12.  Dinko Šimunović: DUGA
  13. Milan Begović: PUSTOLOV PRED VRATIMA
  14. Ivan Kozarac: ĐUKA BEGOVIĆ

ČETVRTI RAZRED

  1. Marcel Proust: U TRAŽENJU IZGUBLJENOG VREMENA (Combray)
  2. Miroslav Krleža: KHEVENHILLER, POVRATAK FILIPA LATINOVICZA i GOSPODA GLEMBAJEVI
  3. Ivo Andrić: PROKLETA AVLIJA
  4. Bertolt Brecht: MAJKA HRABROST I NJEZINA DJECA
  5. Albert Camus: KUGA
  6. Petar Šegedin: NOVELE (izbor)
  7. Vladan Desnica: ZIMSKO LJETOVANJE ili PRIPOVIJESTI (po izboru)
  8. Ranko Marinković: KIKLOP
  9. Antun Šoljan: LUKA
  10. Vitomir Lukić: SOBA ZA PROLAZNIKE
  11. Ivan Brešan: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
  12. Ivan Aralica: OKVIR ZA MRŽNJU ili Nedjeljko Fabrio: SMRT VRONSKOG
  13. Pavao Pavličić: DUNAV 

 

Popis lektire za TROGODIŠNJE strukovne škole

PRVI RAZRED

  1. Homer:  ILIJADA (pjevanje I. i XVI.)
  2. Ezop – J. de la Fontaine: BASNE (izbor)
  3. Ivana Brlić-Mažuranić: ŠEGRT HLAPIĆ ili REGOČ
  4. George Orwell: ŽIVOTINJSKA FARMA
  5. Marija Jurić Zagorka: GRIČKA VJEŠTICA
  6. Mile Budak: OPANCI DIDA VIDURINE     ili Slavko Kolar: BREZA    ili Vjekoslav Kaleb: GOST
  7. August Cesarec: SIN DOMOVINE, životna drama Eugena Kvaternika
  8. Pero Budak: KLUPKO
  9. Biblija: Knjiga Postanka; Psalmi ili Mudre izreke – izbor i Evanđelje po Ivanu (V.)
  10. Homer: ODISEJA (pjevanje I. i XIX.)
  11. Sofoklo: ANTIGONA ili KRALJ EDIP
  12. Plaut: HVALISAVI VOJNIK
  13. Dante Alighieri: BOŽANSTVENA KOMEDIJA (Pakao, I.-V.)
  14. Francesco Petrarca: KANCONIJER (I., XXXV., CCCXH.)
  15. Giovanni Boccaccio: DECAMERON
  16. Miguel de Cervantes: DON QUIJOTE (I.8 itd.)
  17. William Shakespeare: HAMLET
  18. Marko Marulić: JUDITA (Libro peto)
  19. Petar Zoranić: PLANINE (Otkud bura ishodi i zač se zove ili Zač se grad Nin zove i gdo ga najpri sazida)
  20. Petar Hektorović: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE (Parvi dan, stih 1-20, 497 – 508)
  21. Marin Držić: DUNDO MAROJE

                                                                                                                                              

DRUGI RAZRED

  1. Ivan Gundulić: DUBRAVKA (Skazanje deveto) i OSMAN (I., 1-36; VII., 269-308;)
  2. Moliere: ŠKRTAC ili UMIŠLJENI BOLESNIK
  3. Ivan Mažuranić: SMRT SMAIL-AGE ČENGIĆA (4., Harač)
  4. August Šenoa: KAMENI SVATOVI i ZLATAROVO ZLATO
  5. Honoré de Balzac: OTAC GORIOT
  6. Eugen Kumičić: JELKIN BOSILJAK
  7. Ksaver Šandor Gjalski: POD STARIM KROVOVIMA
  8. Ante Kovačić: U REGISTRATURI
  9. Rikard Jorgovanić: MLINARSKA DJECA
  10. Josip Kozarac: TENA ili SLAVONSKA ŠUMA
  11. Vjenceslav Novak: TITO DORČIĆ
  12. Josip Eugen Tomić: OPANČAREVA KĆI

 

TREĆI RAZRED

  1. Henrik Ibsen: LUTKINA KUĆA (Nora)
  2. Janko Leskovar: MISAO NA VJEČNOST ili KATASTROFA
  3. Dinko Šimunović: DUGA ili Franjo Horvat Kiš: ŽENIK
  4. Milan Begović: AMERIKANSKA JAHTA U SPLITSKOJ LUCI ili PUSTOLOV PRED VRATIMA
  5. Ivan Kozarac: SUDOPERKA ili ĐUKA BEGOVIĆ (ulomak)
  6. Ernest Hemingway: STARAC I MORE
  7. Miroslav Krleža: BALADE PETRICE KEREMPUHA (izbor)
  8. August Cesarec: TONKINA JEDINA LJUBAV
  9. Viktor Car Emin: MALI OD FOGUNA
  10. Slavko Kolar: MI SMO ZA PRAVICU
  11. Eugene Ionesco: STOLICE ili ĆELAVA PJEVAČICA
  12. Ranko Marinković: RUKE (po izboru)
  13. Ivo Brešan: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
  14. Ivan Aralica: OKVIR ZA MRŽNJU
  15. Stjepan Čuić: STALJINOVA SLIKA
  16. Pavao Pavličić: DOBRI DUH ZAGREBA (priča po izboru)

 

Popis lektire za 1. razred programa

PREHRAMBENI TEHNIČAR (NOVI KURIKULUM)

 

PRIČA I NOVELA 

Polaznici čitaju dva djela s popisa. Prvo je djelo na popisu obvezatno. Valja odabrati još jedno cjelovito djelo po izboru nastavnika i/ili čitalačkim interesima polaznika. 

  1. Ranko Marinković: Prah
  2. Giovanni Boccaccio, Chichibio
  3. Ivan Aralica: Svemu ima vrijeme ili Školjka
  4. Miro Gavran: Mali neobični ljudi ili Obiteljske priče
  5. Antun Šoljan: Dobri čovjek s Kaprija
  6. Ivo Andrić: Put Alije Đerzeleza
  7. Dubravko Horvatić: Đavo u podne
  8. Vjekoslav Kaleb: Gost

 

ROMAN

Polaznici čitaju dva djela s popisa. Prvo je djelo na popisu obvezatno. Valja odabrati još jedno cjelovito djelo po izboru nastavnika i/ili čitalačkim interesima polaznika. 

  1. Pavao Pavliĉić: Večernji akt
  2. Marija Jurić Zagorka: Vitez slavonske ravni
  3. Ivana Simić Bodrožić: Hotel Zagorje
  4. Victoria Hislop: Otok
  5. Khaled Hosseini: Gonič zmajeva
  6. John Ronald Reuel Tolkien: Hobbit

 

DRAMA 

Polaznici čitaju dva djela s popisa. Prvo je djelo na popisu obvezatno. Valja odabrati još jedno cjelovito djelo po izboru nastavnika i/ili čitalačkim interesima polaznika.

  1. Miro Gavran: Ljubavi Georgea Washingtona
  2. Plaut: Škrtac
  3. Pero Budak: Mećava
  4. Carlo Goldoni: Gostioničarka Mirandolina

 

LIRIKA

Polaznici čitaju šest pjesama: dvije pjesme vezanog stiha, dvije pjesme slobodnog stiha i dvije pjesme u prozi.

  1. Vezani stih: Antun Gustav Matoš, Tin Ujević, Vladimir Nazor, Dobriša Cesarić, Vesna Parun, Jacques Prevert, Francesco Petrarca
  2. Slobodni stih: Antun Branko Šimić, Dragutin Tadijanović, Nikola Miliĉević, Mak Dizdar, Nikola Šop, Josip Pupačić, Reiner Maria Rilke
  3. Pjesma u prozi: Miroslav Krleţa, Danijel Dragojević

 

EP     1. Dante Alighieri: Pakao (od I. do V. pjevanja) 

 

 

 

 

 

 

 


Vremenici 2017./2018.

Upisi 2017./2018.

POPIS UDŽBENIKA 2014.-2018.

DOKUMENTI ŠKOLE

Projekti

NATJECANJA

Kalendar
« Siječanj 2018 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Prikazani događaji

Tražilica


Napredno pretraživanje
Traži
Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Oglasna ploča
Anketa
Koji je tvoj najčešći razlog izostanka s nastave? (odaberi jedan odgovor)






Forum
Korisni linkovi

Arhiva dokumenata
CMS za škole logo
Poljoprivredno-prehrambena škola Požega / Ratarnička 3, HR-34000 Požega / ss-poljoprivrednoprehrambena-pozega.skole.hr / ured@ss-poljoprivrednoprehrambena-pozega.skole.hr
preskoči na navigaciju